TOEFL

TOEFL (Test angličtiny ako cudzieho jazyka) je štandardizovaný akademický test z angličtiny, ktorý robia predovšetkým študenti uchádzajúci sa o štúdium na univerzitách v USA. TOEFL je akceptovaný ako dôkaz schopnosti ovládať angličtinu aj niektorými univerzitami mimo USA. TOEFL je vlastne súbor testov, z ktorých najobľúbenejšie sú skúšky TOEFL iBT a TOEFL Essentials. Ďalšími testami z balíka TOEFL sú TOEFL ITP (inštitucionálny testovací program), TOEFL Junior a TOEFL Primary. Tieto ďalšie formy TOEFL sú k dispozícii iba študentom prostredníctvom ich škôl. TOEFL PBT (test písaný na mieste alebo doručený test) bol vyradený z prevádzky v apríli 2021.

TOEFL sa skladá zo štyroch častí - čítanie, počúvanie, rozprávanie a písanie. TOEFL iBT je dlhý a prísny test (3 hodiny), ktorého cieľom je zhodnotiť, či sú študenti pripravení študovať na anglicky hovoriacej univerzite. Mnoho študentov strávi prípravou na TOEFL 3 až 6 mesiacov pred skúškou. Skúška TOEFL Essentials bola navrhnutá ako jednoduchší a lacnejší test z angličtiny s menším akademickým zameraním.

BODOVANIE

Skóre TOEFL vo verzii testu iBT je na stupnici od 0 do 120. Skóre v teste Essentials sa uvádza v polovičných pásmach od 1 do 12. Oba testy obsahujú najlepšie skóre v každej testovacej sekcii za posledné 2 roky v oficiálnej správe o skóre. Študent si môže absolvovať TOEFL toľkokrát, koľkokrát chce, ale nie viac ako raz za 3 dni.

VLASTNÍCKE PRÁVA

TOEFL je produktom ETS, americkej neziskovej organizácie, ktorá tiež stojí za TOEIC, ďalším štandardizovaným anglickým testom zameraným na korporátne publikum.

TOEFL V KOCKE

Prečo absolvovať tento test?Prihláška na univerzitu v USA alebo Kanade
Cena160-250 USD
Dĺžka270 minút
Správa o výsledku10 dní
Miesto skúškyAutorizované testovacie centrá
Platnosť výsledku2 roky
POROVNANIE S OSTATNÝMI TOEFL TESTAMI