TOEFL SKÓRE

Vaše skóre v teste TOEFL iBT bude medzi 0 a 120. V teste Essentials bude medzi 1 a 12. V teste PBT to bolo medzi 310 a 677. Skóre TOEFL iBT sa vypočíta súčtom bodov zo všetkých 4 častí, pretože každá zručnosť má rovnakú váhu. Každá časť - čítanie, počúvanie, rozprávanie, písanie - má hodnotu 30 bodov. Na serveri TOEFL iBT získate celkové vyhodnotenie skóre od 0 do 120, ale tiež získate vyhodnotenie skóre v každej časti od 0 do 30.

Na TOEFL Essentials získate skóre od 1 do 12 v každej zo 4 častí a vaše celkové skóre bude spriemerované zo štyroch častí, pričom každá časť bude mať rovnakú váhu. Skóre častí je v celých bodoch, zatiaľ čo celkový priemer je v polovičných bodoch, takže je napríklad možné získať celkovo 8,5. Program TOEFL Essentials obsahuje aj video vyhlásenie bez bodového hodnotenia.

Skóre TOEFL testu je k dispozícii asi 10 dní po dátume absolvovania testu pre iBT a 6 dní po dátume absolvovania testu Essentials. Skóre je platné 2 roky.

REFERENČNÁ HODNOTA SKÚŠKY

Väčšina ľudí potrebuje na prihlásenie sa na konkrétnu univerzitu konkrétne skóre TOEFL. Požadované skóre TOEFL sa bude veľmi líšiť v závislosti od vašej univerzity a študijného programu, o ktorý sa uchádzate. Niektoré univerzity alebo študijné programy majú stanovenú požiadavku ohľadom celkového skóre TOEFL a tiež požiadavku na minimálne skóre jednej alebo viacerých častí TOEFL. Všeobecne platí, že pokročilejšie študijné programy a selektívnejšie univerzity budú mať prísnejšie požiadavky na TOEFL skóre. Informácie o tom, aké skóre TOEFL požadujú univerzity a študijné programy, o ktoré sa uchádzate, vám poskytne študijné oddelenie konkrétnej univerzity.

ĎALŠIE VERZIE TOEFL

Pokiaľ absolvovali TOEFL test v papierovej podobe namiesto online verzie, vaše TOEFL skóre bude kompletne odlišné. TOEFL PBT skóre zahŕňa len čítanie, počúvanie a čiastkové výsledky. Časť obsahujúca písanie testu TOEFL PBT je hodnotená samostatne s bodovaním od 0 do 6. Väčšina univerzít, ktoré akceptujú TOEFL iBT, bude tiež akceptovať ekvivalent skóre TOEFL PBT.

Skóre TOEFL Junior a TOEFL ITP nemôže byť prevedené na TOEFL skóre.