PRÍPRAVA NA TOEFL

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa môžete pripraviť na TOEFL, niektoré sú všeobecné, iné zase veľmi konkrétne. V závislosti od vašich súčasných schopností a vašom cieľovom skóre TOEFL môžete kombinovať svoje študijné metódy a získať tak správny druh prípravy na TOEFL v súlade s vašimi konkrétnymi potrebami bez toho, aby ste strácali čas.

Všeobecné stratégie prípravy na TOEFL sú rovnaké, ako keby ste sa pripravovali na akýkoľvek iný anglický test. Môže to zahŕňať všetko, čo zlepší vašu angličtinu. Keďže TOEFL testuje všetky vaše zručnosti, môžete sa najskôr zamerať na vaše najslabšie stránky. Pokiaľ nemáte problém s čítaním anglického textu, ale nie ste si tak istý v písaní, potom musíte precvičovať písanie. Ak vám nerobí problém rozprávať anglicky, ale trápite sa s porozumením rozličných anglických prízvukov, tak bude vašou prioritou zlepšiť svoje počúvacie schopnosti. Nech sa rozhodnete pre zdokonalenie akejkoľvek zručnosti, pravidelné precvičovanie a štruktúrovaný študijný plán sú kľúčové pre zlepšenie vášho TOEFL skóre.

CVIČNÉ TOEFL TESTY

Absolvovaním cvičného TOEFL testu získate približný odhad vášho aktuálneho TOEFL skóre, takže budete vedieť, na čom treba popracovať. Veľa ľudí začne tým, že si spraví cvičný TOEFL test bez akejkoľvek prípravy a podľa toho stanoví svoje prípravné metódy. Od ETS, tvorcov TOEFL, si môžete kúpiť cvičné TOEFL testy obsahujúce oficiálne skóre. Tieto testy sú najreálnejšie, no zároveň aj najdrahšie. Môžete tiež absolvovať bezplatný EF SET English Certificate Plus, ktorý vám poskytne predstavu o vašom TOEFL skóre, alebo si môžete kúpiť prípravnú učebnicu obsahujúcu cvičné TOEFL testy a ohodnotiť sa sami.

V každom prípade je dôležité, aby ste svoj cvičný TOEFL test robili v čo najlepších podmienkach. Vyhraďte si dostatok času pre absolvovanie testu za jedno sedenie, zvoľte pokojné miesto bez akýchkoľvek rozptýlení a nepodvádzajte. Majte na pamäti, že cvičné testy TOEFL nie sú také stresujúce ako reálne TOEFL, ktoré absolvujete v neznámom prostredí, takže je pravdepodobné, že cvičný test urobíte s lepším skóre, ako ten skutočný v deň testu.

TOEFL KURZY

Pokiaľ máte ambiciózne ciele, existuje viacero špecifických metód prípravy na TOEFL. Mnoho študentov sa najskôr snaží pripraviť sa na TOEFL na vlastnú päsť, možno s pomocou nejakej učebnice či cvičných testov, a potom absolvujú reálny TOEFL. Tí, ktorých TOEFL skóre je ďaleko od ich očakávaní, sa rozhodnú prihlásiť sa na kurz. TOEFL je náročný akademicky orientovaný test, preto špecializovaný prípravný program môže byť pre vás rozhodujúci.

Dobrý prípravný program na TOEFL zahrňuje množstvo konkrétnych rád ohľadom toho, ako pristupovať k rôznym typom otázok, ako si rozložiť čas, stratégie pre písanie si poznámok, atď., a tiež jeden alebo viacero cvičných TOEFL testov v realistickom prostredí. Lektori prípravných testov na TOEFL majú množstvo skúseností s testom a vedia, ako môžete maximalizovať svoje skóre.

Existuje niekoľko typov prípravných kurzov TOEFL. Tri hlavné typy sú: online prípravné kurzy na TOEFL, prípravné kurzy na TOEFL v škole blízko vášho domova a prípravné kurzy na TOEFL v zahraničí. Nezabudnite, že väčšina prípravných kurzov TOEFL trvá minimálne 2 mesiace – takáto dlhá doba je potrebná pre efektívne zvyšovanie vášho TOEFL skóre. Tento čas musíte zohľadniť pri plánovaní podania prihlášky na univerzitu, aby ste nepremeškali žiadny deadline.

AKO VÁM EF MÔŽE POMÔCŤ

EF ponúka celý rad prípravných TOEFL kurzov online i v zahraničí s flexibilnými termínmi a trvaním nástupu. Ak ste takmer na úrovni svojho cieľového TOEFL skóre, môžete sa prihlásiť na krátky kurz, zatiaľ čo tí, ktorí majú ambicióznejší cieľ zlepšiť sa, majú k dispozícii aj dlhšie kurzy. Zistite viac o našich prípravných TOEFL kurzoch v zahraničí a našich prípravných TOEFL kurzoch online.