CAMBRIDGE SKÚŠKY

Cambridge testy tvoria súbor certifikovaných skúšok z angličtiny, ktorých výsledky sú platné na neurčito. Každá z Cambridge skúšok testuje konkrétnu úroveň angličtiny, takže si najskôr musíte vybrať, ktorá zo skúšok je vhodná pre vašu úroveň. Môžete tak urobiť prostredníctvom online Cambridge placement testu, ktorý vám túto otázku môže zodpovedať.

Tests

Existuje pomerne veľa testov Cambridge English, ale na tejto stránke sa venujeme iba najbežnejším testom dostupným pre dospelých.

A2 Key (KET) - základná úroveň

B1 Preliminary (PET) - stredná úroveň

B2 First (FCE) - vyššia stredná úroveň (B2)

C1 Advanced (CAE) - pokročilá úroveň

C2 Proficiency (CPE) - plynulá úroveň

Linguaskill - všetky úrovne A1 - C1

Test design

Testy Cambridge English sú populárne na školách alebo na pracoviskách, ale sú k dispozícii aj jednotlivcom v autorizovaných testovacích centrách vo Veľkej Británii a na celom svete. Dizajn certifikačného balíka Cambridge ich robí obzvlášť príťažlivými pre školy a iné inštitúcie. Je bežné, že škola ponúka Cambridgeskú skúšku na nižšej úrovni na jednom stupni, potom o niekoľko rokov neskôr skúšku na vyššej úrovni a nakoniec skúšku ešte vyššieho stupňa tesne pred maturitou. Týmto spôsobom si študent buduje portfólio certifikácií Cambridge English. Ich dizajn sa značne líši od ostatných štandardizovaných anglických testov.

BODOVANIE

Od roku 2016 sa vo všetkých Cambridge skúškach používa harmonizovaná bodovacia stupnica, ale každá skúška môže priniesť bodovanie v obmedzenom rozsahu stupnice podľa úrovne testovanej angličtiny. Bodovacia stupnica Cambridge English použitá pri všetkých skúškach je v súlade s CEFR. Existuje mnoho spôsobov, ako sa pripraviť na Cambridge skúšku v závislosti od vašich cieľov a programu.

CAMBRIDGE SKÚŠKY V KOCKE

Prečo absolvovať tento test?Inštitucionálne testovanie a prihláška na univerzitu vo Veľkej Británii
Cena150-250 USD
Dĺžka110 až 236 minút v závislosti od testovacej verzie
Správa o výsledku14 až 40 dní
Miesto skúškyAutorizované testovacie centrá
Platnosť výsledkuDoživotná platnosť
POROVNANIE CAMBRIDGE SKÚŠOK S OSTATNÝMI TESTAMI