TOEFL Essentials

TOEFL Essentials je adaptívny 1,5 -hodinový online test angličtiny z čítania, počúvania, rozprávania a písania vo všeobecnom aj akademickom kontexte. Táto verzia TOEFL bola navrhnutá ako lacnejšia a prístupnejšia alternatíva k prísnemu TOEFL iBT. Pri absolvovaní TOEFL na univerzitu je dôležité skontrolovať, akú verziu TOEFL vaša cieľová univerzita akceptuje, pretože nie všetky budú akceptovať Essentials.

História

TOEFL Essentials bol spustený v roku 2021 ako všestranný test TOEFL: kratší, lacnejší a spravovaný výlučne online. Pretože je program Essentials adaptívny, je schopný posúdiť kandidátov na širšie spektrum úrovní znalostí angličtiny, od začiatočníkov až po pokročilých.

Bodovanie

TOEFL Essentials sa hodnotí od 1 do 12, pričom každej zo štyroch testovaných schopností sa pripisuje rovnaká váha. Rôzne univerzity vyžadujú rôzne TOEFL skóre a niektoré neakceptujú TOEFL Essentials. Niektoré môžu tiež vyžadovať konkrétne výsledky v konkrétnych schopnostiach, ako je písanie alebo rozprávanie. Vždy je najlepšie skontrolovať si požiadavky vašej cieľovej univerzity. Všetky skóre TOEFL sú platné 2 roky po teste. Správa o skóre TOEFL Essentials obsahuje skóre z najnovšieho testovania a najlepšie skóre zo všetkých testovaní za posledné 2 roky.