PRÍPRAVA NA IELTS

Existuje mnoho spôsobov, ako sa pripravovať na IELTS, ale situácia každého študenta je iná. V závislosti na vašich aktuálnych schopnostiach a výsledkoch IELTS, na ktoré sa zameriavate, si môžete zvoliť študijné metódy a získať správne druhy cvičebných postupov IELTS bez toho, aby ste strácali čas.

Veľa praktických stratégií IELTS je rovnakých ako tie, ktoré by ste použili pri príprave na akýkoľvek test z anglického jazyka. Čokoľvek, čo urobíte pre zlepšenie vašej angličtiny, všetky konkrétne kroky vás pripravia na IELTS. Ako je uvedené, IELTS testuje čítanie, rozprávanie, počúvanie a písanie, preto si musíte určiť, na ktoré schopnosti sa najskôr zamerať. Ak máte problémy s čítaním akademických textov v anglickom jazyku, musíte si zdokonaliť slovnú zásobu a snažiť sa porozumieť týmto typom textov. Ak máte problémy s ústnym prejavom, mali by ste nájsť človeka, s ktorým si precvičíte konverzáciu. Bez ohľadu na to, na aké schopnosti sa rozhodnete zamerať, pravidelná prax je jediný spôsob, ako skutočne vylepšiť váš výsledok IELTS testu.

CVIČNÉ IELTS TESTY

Absolvovaním cvičného testu IELTS získate aktuálne hodnotenie IELTS, ale zároveň aj skóre v každej zo štyroch testovaných schopností. Toto skóre vám ukáže, na ktorých schopnostiach máte popracovať, a celkové hodnotenie vám zase ukáže, koľko práce máte ešte pred sebou.

Veľa študentov absolvuje cvičný IELTS test bez akejkoľvek prípravy. Keď sa dozvedia svoje výsledky, môžu sa rozhodnúť, akú prípravu by mali absolvovať. Cvičné IELTS testy s oficiálnym hodnotením si môžete zakúpiť z Cambridge English. Získate tak prehľad, aké typy IELTS otázok môžete očakávať a zároveň sa oboznámite so štruktúrou testu. Ak sa tak rozhodnete, kúpte si taký cvičný IELTS test, ktorý zodpovedá presne rovnakému typu IELTS, ktorý sa chystáte absolvovať, či už je to Academic, alebo General Training.

Môžete tiež zadarmo absolvovať EF SET English Certificate, ktorý je síce zostavený inak ako IELTS, no i napriek tomu vám poskytne predstavu o vašom hodnotení IELTS v sekciách počúvania a čítania. Zároveň si môžete kúpiť knihu na prípravu, ktorá obsahuje cvičné testy IELTS s odpoveďami na testové otázky. Tie sú užitočné hlavne na precvičenie počúvania a čítania.

Nech si zvolíte ktorékoľvek cvičné testy IELTS, je dôležité absolvovať ich v čo najlepších podmienkach. Vyhraďte si dostatok času, aby ste všetko absolvovali naraz, posaďte sa niekde, kde vás nebude nikto rušiť, a nepodvádzajte pomocou slovníka alebo iných nástrojov. Majte na pamäti, že cvičné testy IELTS nie sú také stresujúce ako reálne IELTS, s ktorými prídete do styku v deň testu. Pravdepodobnosť, že absolvujete skutočný IELTS test rovnako dobre, ako cvičný, je nižšia, preto pri príprave nenechajte nič na náhodu.

KURZY IELTS

Pokiaľ potrebujete konkrétne hodnotenie pre svoju žiadosť o vízum alebo pre univerzitu, existujú aj prípravné kurzy na IELTS. Sú síce drahšie ako samoštúdium, ale sú zároveň oveľa efektívnejšie pri zvyšovaní IELTS skóre. Veľa študentov začína s prípravou na IELTS samostatne buď s učebnicou, alebo online, no potom absolvujú reálny IELTS a zistia, že to nie je také jednoduché. Prípravný kurz IELTS môže zohrať veľkú úlohu v miere vašej pripravenosti na test.

Dobrý prípravný test na IELTS obsahuje podrobné rady špecifické pre jednotlivé testy, ako pristupovať k rôznym typom otázok, ako postupovať, aby ste nestrácali čas, ako štrukturovať svoje eseje a ako si robiť poznámky počas počúvania. Prípravné kurzy zvyčajne zahŕňajú aj jeden alebo viac časovo limitovaných praktických testov IELTS so skutočným bodovým hodnotením. Učitelia na prípravných kurzoch IELTS majú s takýmto testom bohaté skúsenosti a môžu každému študentovi pomôcť maximalizovať jeho skóre.

Existuje niekoľko typov prípravných kurzov IELTS. Tri hlavné typy sú: online prípravné kurzy na IELTS, prípravné kurzy na IELTS v škole blízko vášho domova a prípravné kurzy na IELTS v zahraničí. Nezabudnite, že väčšina prípravných kurzov IELTS trvá 2 alebo 3 mesiace. Kratší kurz nebude efektívny pri zvyšovaní vášho skóre IELTS. Ak potrebujete konkrétne skóre IELTS pre vašu žiadosť o vízum alebo univerzitu, naplánujte si to.

AKO VÁM EF MÔŽE POMÔCŤ

EF má intenzívne prípravné kurzy IELTS na niekoľkých miestach, ktoré začínajú v rôznych časových obdobiach roka. Prípravný kurz IELTS Vám poskytne veľa praxe IELTS, ako aj solídne všeobecné znalosti angličtiny. Zistite viac o našich prípravných kurzoch IELTS v zahraničí.