ETS TOEIC

Educational Testing Service (ETS) je organizácia, ktorá navrhla, vytvorila a spravuje TOEIC. ETS je americká nezisková organizácia so sídlom v New Jersey, má však veľa ziskových pobočiek po celom svete. Keď sa zúčastníte TOEIC, ETS dostane veľkú časť vášho poplatku za test, a práve ETS hodnotí váš test TOEIC. Zvyšok poplatku si ponechá testovacie centrum, kde TOEIC absolvujete, a zodpovedá len za bezpečnosť a vykonávanie testov. Vaše testovacie centrum váš test TOEIC nebude hodnotiť.

HISTÓRIA

Spoločnosť ETS navrhla TOEIC koncom 70. rokov na žiadosť japonského podnikateľa. Prvý TOEIC poskytla spoločnosť ETS v Japonsku v roku 1979. Japonsko je stále hlavným trhom pre TOEIC od ETS a spolu s Južnou Kóreou tieto dve krajiny predstavujú každý rok 80 % z celkového počtu absolventov TOEIC.

ĎALŠIE TESTY

TOEIC nie je jediným testom, ktorý vytvorila spoločnosť ETS. ETS je tiež organizáciou, ktorá stojí za TOEFL (pre akademickú angličtinu), SAT (pre amerických stredoškolákov), GRE (pre amerických vysokoškolákov) a mnohými ďalšími americkými štátnymi skúškami pre študentov základných a stredných škôl. ETS je obrovská organizácia a odhaduje sa, že celosvetovo spravuje viac ako 50 miliónov testov ročne. ETS’s TOEIC každoročne absolvujú milióny ľudí.