Anglické citáty

Známe anglické citáty

Niektoré citáty sú súčasťou každodennej angličtiny, známe akémukoľvek človeku, ktorého angličtina je rodným jazykom. Je s nimi užitočné oboznámiť sa, pretože sa môžu vyskytnúť v konverzácii, alebo sa na nich môže niekto odvolávať bez toho, aby ich priamo citoval. Vo väčšine prípadov ich vyriekli známi anglicky hovoriaci ľudia, ako vedci, politici či spisovatelia. Zistiť viac o životoch týchto ľudí môže byť dobrým spôsobom, ako sa lepšie oboznámiť s kultúrami rôznych anglicky hovoriacich krajín.

Pozrieť si zbierku najznámejších anglických citátov.

Citáty o anglickom jazyku

Veľa ľudí sa pred vami už angličtinu učilo a niektorí z nich môžu o tom porozprávať zaujímavé veci. Môže byť zábavné prečítať si, čo si iní ľudia myslia o anglickom jazyku a o tom, aké je to byť študentom angličtiny. Tieto citáty môžu predstavovať príjemnú prestávku popri vašom štúdiu.

Pozrieť si našu zbierku citátov o anglickom jazyku.

Inšpiratívne citáty pre študentov angličtiny

Nie je nič lepšie, ako sa inšpirovať k pilnejšiemu štúdiu nájdením zmysluplného či zábavného citátu, ktorý sa k vám naozaj hodí. Keď máte problémy so svojim štúdiom angličtiny, vedomie o tom, že ostatní ľudia majú tiež ťažkosti so sebavzdelávaním, vám môže pomôcť v motivácii. Nech už majú na vás tieto citáty akýkoľvek vplyv, vytlačte si ich a dajte si ich pri svoj pracovný stôl, aby vás rozveseľovali, keď zažívate pocit frustrácie.

Pozrieť si našu zbierku inšpiratívnych citátov pre študentov angličtiny.