Príbehy EF: Seiya z Japonska v EF Seattle
/)
Seiya študoval 11 mesiacov v Spojených štátoch. Hoci už predtým cestoval do zahraničia, toto bolo jeho prvé štúdium v zahraničí.
1.1. Čo ťa viedlo k štúdiu v zahraničí?
Hlavným dôvodom štúdia v zahraničí boli obmedzenia vychádzania z domu kvôli pandémii. Celý rok som mal pocit, že kvôli koronavírusu nemôžem robiť nič.
Keďže situácia pokračovala bez nádeje na zlepšenie, rozhodol som sa študovať v zahraničí, pretože som to vnímal ako príležitosť naučiť sa niečo nové.
2. Čo bolo najťažšie na štúdiu v zahraničí?
Najťažšie na štúdiu v zahraničí boli moje jazykové znalosti. Pred odchodom som si myslel, že angličtinu sa dá naučiť prirodzene. Keď som však odišiel do zahraničia, zistil som, že to nie je také jednoduché. Teraz som si uvedomil, že nie je dôležité len študovať v škole, ale aj sa pripravovať a opakovať.
3. Ako sa ti páčilo v Seattli?
Počas zimy vo Washingtone pršalo takmer každý deň. Nie je sa čoho obávať, pretože väčšinou ide o slabý dážď, ale ak zvažujete štúdium v zahraničí, je dobré si so sebou vziať skladací dáždnik.
Fotografie od Seiya zachytávajúce šťastné chvíle s priateľmi v EF Seattle.