Hult Prize 

Ako by ste pomohli zmeniť svet s finančným obnosom 1 milión dolárov?

This is the question Hult Prize winners answer every year. Founded in 2009 and sponsored by Hult International Business School, the Hult Prize was the idea of MBA students at Hult, who wondered—what if we challenged young people to crowdsource ideas to solve the world’s toughest social issues?

“The Hult Prize makes us dream again. It makes us believe in a better world and want to work together to create it.” Dr. Stephen Hodges, Chairman, Hult Prize Foundation

Táto myšlienka sa uskutočnila a dnes je Nadácia Hult Prize jednou z najväčších svetových inštitúcii, ktorá podporuje prospešné podnikanie. Po celom svete sú vysokoškolskí študenti vyzvaní, aby vytvorili trvalo udržateľné, prosperujúce a sociálne podnikanie. Študenti z univerzít z viac ako 100 krajín, pracujú spoločne, spájajú sa do tímov, pripravujú nové nápady o budúcnosti podnikania na to aby dostali šancu získať finančné prostriedky vo výške 1 milión USD na financovanie ich projektu.

Za takmer desať rokov od svojho spustenia priniesla Hult Prize viac než 50 miliónov USD kapitálu do tohto sektora, mobilizuje viac ako jeden milión mladých ľudí, aby prijali opatrenia, pretože naďalej podporujú ničivé inovácie na univerzitách a univerzitách.

Pre viac informácií navštívte: http://www.hultprize.org/