GO Blog | EF Slovensko
Najnovšie správy o cestovaní, jazykovom vzdelávaní a kultúre od EF Education First.
MenuBrožúrka zdarma

Takto vyzerá učenie sa jazykov v zahraničí počas Covid-19

Takto vyzerá učenie sa jazykov v zahraničí počas Covid-19

Tento rok nebol celkom taký, ako sme si ho predstavovali. So všetkými výzvami, ktoré COVID-19 priniesol, sme si všetci museli zvyknúť na nový normál. Kvôli novým bezpečnostných opatreniam sme tento rok museli prehodnocovať a meniť svoje (nielen cestovateľské) plány. Tešíme sa, že môžeme opäť cestovať a spoznávať svet.

Vaša cesta však bude vyzerať trochu inak ako za normálnych okolností, ale s určitými prispôsobeniami sa stále môžete vydať na nezabudnuteľné dobrodružstvá. Prečítajte si naše tipy na zvládnutie štúdiu v zahraničí.

  1. Buďte flexibilní

Tak, ako pri každom výlete, plánovanie je nevyhnutné. Avšak pri neustále sa meniacich podmienkach, je rovnako dôležité zostať flexibilný. Keď ste sa už rozhodli kam chcete vycestovať, sledujte aktuálne informácie o opatreniach v danej krajine. Vaše sny plníme už 55 rokov a aj toto obdobie naši zamestnanci zabezpečujú, aby sa naša misia nezastavila. Od úspešných kurzov a táborov, ktoré prebiehali cez leto po online hodiny a promócie so sociálnym odstupom – naša flexibilita a zameranie sa na bezpečnosť nám pomohli zaistiť, že naše školy zostali otvorené.

  1. Pripravte sa pred a počas cestovania

Predtým než sa vyberiete na cestu, je niekoľko vecí, ktoré musíte zvážiť a pripraviť sa na ne. Vaša cesta tak bude bezproblémová a budete si ju môcť užiť.

Self-check

Najdôležitejšie je sledovať si vlastné zdravie. Máte nezvyčajné príznaky alebo ste boli v kontakte s niekým kto mal COVID-19? Ak áno, zostaňte doma. Ak ste si s nami už zarezervovali pobyt, kontaktujte nás čo najskôr, aby sme Vám mohli pomôcť zmeniť Vaše plány. Uistite sa, že máte negatívny COVID-19 test ešte pred odchodom. Budete sa ním musieť preukázať vo všetkých našich školách. Zaručíme tak, že nielen Vy, ale aj Vaši spolužiaci sú zdraví. Spolu tak vytvárame bezpečné prostredie na vzdelávanie.

Príďte skôr

Prísť na letisko trochu skôr ako zvyčajne Vám dodá vzácny čas, ak by sa čokoľvek stalo. Bezpečnostné opatrenia znamenajú, že rady a bežné kontroly môžu zabrať viac času než predtým. Mnoho letísk a leteckých spoločností taktiež kontroluje teplotu všetkých pasažierov. Bezpečnostné kontroly preto môžu kvôli novým postupom trvať dlhšie ako sme zvyknutí.

Dezinfikujte, dezinfikujte, dezinfikujte

Uistite sa, že si pravidelne umývate ruky, máte nablízku dezinfekciu počas pobytu na letisku a aj počas letu do Vašej destinácie. Väčšina letísk je dobre vybavená dezinfekciami, ale mať dezinfekčné utierky po ruke je vhodné na utretie stolíkov a opierok na ruky.

Vždy noste rúško

Rúško je povinné v priestoroch letiska aj v lietadle. To zabezpečí bezpečnosť všetkých pasažierov, pretože nie vždy je možné dodržiavať bezpečnú vzdialenosť počas letu. Uistite sa, že máte dostatok náhradných rúšok (jednorazových alebo znovu použiteľných) aspoň na prvý týždeň Vášho pobytu.

Naplánujte cestovanie po príchode na letisko

Nenechávajte nič na náhodu. Uistite sa, že poznáte cestu z letiska do Vašej finálnej destinácie. Plánovanie vopred tiež znamená, že sa môžete vyhnúť dopravnej špičke alebo preplnenej verejnej doprave. Ak si zarezervujete transfer z letiska s EF, môžete byť pokojní, pretože naši vodiči denne dezinfikujú svoje vozidlá a vždy nosia rúško.

  1. Po príchode

Je dôležité dodržiavať oficiálne pokyny určené Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Nezáleží kam cestujete, ale je dôležité, že beriete ohľad na určité drobnosti. V každej EF destinácii bude Vaša škola a ubytovanie v súlade s miestnymi nariadeniami a usmerneniami WHO.

To zahŕňa vyžadovanie negatívneho testu od študentov, rúška na kampusoch, dezinfikovanie, zvýšená frekvencia čistenia a dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti. Viac o našich bezpečnostných opatreniach, ktoré dodržiavame na školách si môžete prečítať tu.

  1. Začnite doma

Chcete začať na sebe pracovať ešte pred Vaším odchodom na pobyt? Tu sú aktivity, ktoré môžete vykonávať z pohodlia Vášho domova. Doplňte svoje učenie o vzdelávacie podcasty alebo YouTube kanály v anglickom jazyku a okoreňte si učenie niekoľkými Netflixovými klasikami a budete na správnej ceste.

Či sa chcete učiť nemecky, španielsky, francúzsky alebo japonsky – je mnoho spôsobov ako zdokonaľovať Vaše schopnosti z domu.

Dokonca sa môžete začať tešiť na cestovanie tým, že zažijete niekoľko virtuálnych hotspotov predtým než odídete. Nie ste si istý, ktorá destinácia sa Vám páči? Zažite virtuálny výlet svetom cez Instagram. Možnosti sú nekonečné!

Plánujte dopredu

Aj keď máme teraz obavy, táto situácia nebude trvať naveky. Najdôležitejšie je dbať o vlastné zdravie a zdravie ostatných, ale popritom sa aj tešiť na zážitky, ktoré na Vás čakajú – a naozaj sa je na čo tešiť.

Nezabúdajte, že jazykový pobyt je viac než len učenie sa jazyka – je to aj o tom zažiť jazyk. Študovanie jazyka v zahraničí Vám dovolí spoznať úplne novú kultúru a stretnúť medzinárodných študentov, s ktorými môžete mať skvelé zážitky, na ktoré sa nezabúda. Tam vonku je celý svet, ktorý môžete spoznať. Čaká na Vás, kým znovu vykročíte a začnete spoznávať.

„Rozhodla som sa vycestovať do zahraničia s EF, aby som sa mohla učiť po nemecky a potrebovala som zmenu. Prišla som s nápadom, že by som mohla ísť do Nemecka a konečne oživiť svoje vedomosti nemčiny zo školy. Študovanie v zahraničí počas pandémie Korona vírusu nebola jednoduchá voľba, ale EF mi veľmi pomohlo. Nepretržite ma informovalo ohľadom situácie a bolo nápomocné so všetkým čo som potrebovala. Cesta možno nebola taká ako zvyčajne, ale som vďačná za to, že som mohla vycestovať!”

Camilla zo Švédska, EF Mníchov

Študuj jazyk v zahraničíViac informácií
Získajte najnovšie informácie o cestovaní, jazykovom vzdelávaní a kultúre v GO newslettriZaregistrujte sa

Objavujte svet a študujte jazyk v zahraničí

Zistite viac