EF Pro Cycling

Spoločnosť EF vstúpila so sveta profesionálnej cyklistiky a jeden z tímov závodu UCI WorldTour nesie jej meno: EF Education First Pro Cycling.

Pretekárov v trikotoch so károvaným vzorom nasledovali davy fanúšikov v tokijských uliciach a behom slávnych častí závodu, ako Tour de France, ich povzbudzovalo obrovské množstvo divákov. Keď sa však nový sponzor rozhodol vycúvať zo zmluvy s tímom na rok 2018, vyzeralo to, že je všetkému koniec. Nič menej sme sa v EF dozvedeli o crowdfundingové kampani #SaveArgyle, ktorej cieľom bolo tím zachrániť. Videli sme fanúšikov z celého sveta a ich neuveriteľnú podporu a preto sme sa rozhodli do toho vstúpiť - a do našej EF rodiny vstúpil nový člen.

"Úplne nás dojalo, ako veľmi dokáže cyklistika prepojiť ľudí rôzneho pôvodu, navyše spôsobom, ktorý je mierumilovný a priateľský, niekoho baví a iného motivuje k mimoriadnym atletickým výkonom," hovorí Edward Hult, CEO v EF Education First North America. "Toto má veľmi blízko k EF misii otvárať svet pomocou vzdelávania a k našej snahe prepojiť ľudí z rôznych kultúr."

Tím má teraz dresy s károvaným vzorom a skladá sa z 25 pretekárov z 13 rôznych krajín. Všetci závodia na najvyššej úrovni vo viac ako 50 etapách (celkom cez 240 dní závodu). V tohtoročnej sezóne sa dostanú naozaj na celú zemeguľu - od Spojených arabských emirátov cez Švajčiarsko až po Spojené štáty a Čínu (a takmer do všetkých krajín medzi tým).

Cyklistika je o tímovej spolupráci – a taktiež o stratégii. Vo všetkých závodoch, trvajúcich niekedy deň, inokedy až tri týždne, sa celý tím spoločne snaží dostať jedného zo svojich jazdcov na stupeň víťazov. V minulom ročníku Tour de France sa miláčik tímu kolumbijský jazdec Rigoberto "Rigo" Urán, umiestnil celkovo druhý po úmornom závode, počas ktorého ho pri každom šliapnutí do pedálov podporovali všetci z tímu. Aj v roku 2018 sa bude snažiť dostať na prvé tri miesta a opäť má podporu všetkých svojich kolegov v tíme, ktorý budú pri ňom stáť a pomáhať mu zo všetkých síl.

"Z celého srdca verím v to, čo sa EF snaží dosiahnuť" hovorí jeden zo závodníkov tímu Alex Howes. "Bez cestovania a poznávania hodnôt ľudí z iných krajín, nebudeme mať nikdy dostatok empatie a pochopenia, aby sme mohli spolupracovať a spolu prispeli k tomu, aby bol svet lepší a bezpečnejší."

Viac ako výsledky závodu nás na tíme inšpiruje ich výdrž, odhodlanie a zápal pre to čo robia. Sú to úžasný ľudia s neuveriteľnými životnými príbehmi a my sa už nemôžeme dočkať, kedy Vás budeme môcť zoznámiť s ich príbehom v znení "nič nie je nemožné". V priebehu sezóny budú cestovať po celom svete, poznávať nové kultúry, učiť sa komunikovať v jazyku tých druhých a vďaka tomu otvárať svoj (ale aj náš) svet opäť o niečo viac.

Sledujte EF tím behom závodov okolo sveta:

https://www.facebook.com/RideArgyle/
https://www.instagram.com/rideargyle/
https://twitter.com/ride_argyle/